Cestovní pojištění

Cestovní pojištění do zahraničí je jedno z nejdůležitějších pojištění vůbec. Kdo se chystá na cestu v zahraničí, by si měl toto pojištění zaplatit, protože při případném zranění například na horách, by se vám bez pojištění, pobyt v zahraničí pořádně prodražil. Cestovní pojištění je určeno pro každého, tedy pro jednotlivce, pro celé rodiny či pro skupiny (na skupiny je poskytována ve většině případů sleva).

Výhody

Výhodou tohoto pojištění je samozřejmě to, že zaplatíte docela málo peněz a jste chráněni na vašich cestách. Základní cestovní pojištění kryje léčebné výlohy, repatriaci, výborné asistenční služby či přivolání opatrovníka. Výhody jsou u každé pojišťovny jiné. Některá pojišťovna vám poskytne slevu, pokud si sjednáte cestovní pojištění pro celou rodinu, jiná vám poskytne slevu jen s důvodu, že si objednáte toto pojištění přes internet a to se vyplatí vám ze dvou důvodů: prvním důvodem je sleva a druhým je rychlost sjednání (cca do 10 minut). Výhodou u všech pojišťoven máte v asistenční službě, která je k dispozici 24 hodin. Cena cestovního pojištění se pohybuje kolem 15 Kč za den. Tak proč si nezaplatit tak málo peněz, když by jste bez pojištění mohli za úraz zaplatit i v řádkách sta tisíc.

Připojištění

Samozřejmě si lze přidat i další pojištění či se připojistit k cestovnímu pojištění. K cestovnímu pojištění si můžete také sjednat úrazové pojištění, pojištění osobních věcí a zavazadel, pojištění odpovědnosti za způsobenou škodu na majetku, zdraví a to včetně náhrady (toto připojištění se hodí hlavně pro ty, kteří cestují vozidlem). A nakonec, pokud jedete na pracovní cestu, můžete si sjednat pojištění pracovní cesty. Neberte nadarmo tyto rady. Je mnoho případů, kdy se člověk tím, že si nesjednal cestovní pojištění a měl úraz v zahraničí, se zadlužil na mnoho let dopředu.

pojištění - záchrana v těžké životní situaci, cestovní pojištění i do rizikových oblastí, srovnejte a sjednejte pojištění online