Havarijní pojištění

Havarijní pojištění vozidel srovnání by si měl sjednat každý, kdo vlastní svůj automobil. Jde totiž o to, že pokud vy zaviníte nehodu, tak škoda na vašem autě není ničím hrazena. Jedině havarijním pojištěním. Ve většině případů se havarijní pojištění sjednává jako připojištění k povinnému ručení. Havarijní pojištění není, ale povinné.

Výhody

Jednoznačnou výhodou je krytí různých druhů rizik. Tyto rizika se dají kombinovat. Pojistit se tedy můžete proti vandalismu (u nás to není ojedinělé), havárii (například u automobilové nehody), krádeži vozu či zničení či poškození přírodním živlem. Je také možnost, že si sjednáte komplexní havarijní pojištění, že budete pojištěni na vše výše uvedené nebo si zvolíte kombinované pojištění, jak jsem již dříve uvedl. Výhodou v dnešní době je sjednání havarijního pojištění online. Nejenže budete mít havarijní pojištění sjednané do deseti minut, ale ještě u některých pojišťoven získáte také slevu na havarijní pojištění. Cena havarijního pojištění je závislá na několika věcech: hlavně na výši zvolené částky, výší spoluúčasti, zvoleného daného rizika, roku výroby vozidla, výbavy vozidla a průběhu pojištění, tzn. že se zkoumá počet nehod.

Možná připojištění

K havarijnímu pojištění si lze sjednat i několik užitečných připojištění. Prvním je pojištění čelních skel. Dalším připojištěním může být úrazové pojištění (viz článek před tím), zapůjčení náhradního vozidla či zajištění extra asistenční služby, která vám zajistí právě zapůjčení náhradního vozidla, odtah vozidla nebo například jízdenku či letenku v případě zahraničí na náhradní dopravu. Tato asistenční služba vám také zajistí úschovu nepojízdného vozidla. Havarijní pojištění je v dnešní době důležité a nelze ho podceňovat.

pojištění - záchrana v těžké životní situaci, cestovní pojištění i do rizikových oblastí, srovnejte a sjednejte pojištění online