Pojištění domácnosti

Pojištění domácnosti je vhodné pro kohokoliv kdo má své bydliště v České republice. Hodně lidí tuto pojistku velmi podceňuje. A případné nehody, mohou vyjít až do sta tisíc a i více. Pojištěním domácnosti si totiž pojišťujete movité věci (elektronika, šperky, oblečení či nábytek), které jsou součástí vybavení domácnosti. Ať už bydlíte v rodinném domě, bytu, na rekreační chalupě či chatě, bytovém domě můžete si tuto pojistku zařídit.

Výhody

Samozřejmou výhodou je pojistná ochrana. V případě nehody, ihned obdržíte peníze. Možnou výhodou může být také možnost sjednat si asistenční služby. Což v případě takových nehod v domácnosti je opravdu potřeba. Další výhodou tohoto pojištění je pojištění i nebytových prostor, jako jsou sklepy či garáže.

Pojištění

Bohužel jsou i místa, kde vám domácnost nepojistí. Mluvím tady o místech, které jsou často zaplavováni (povodně). Jinde jsou domácnosti normálně pojišťovány. U některých firem často bývají asistenční služby a pojištění zahrady (pojištění vašich vypěstovaných květin) v ceně pojištění domácností. Pojišťovny mají totiž také různé formy balíčků pojištění domácností. V balíčku můžete také mít pojištění domácnosti vandalismem, odcizením movitých věcí, vodovodní škody. Některé pojišťovny vám také zaručují v případě sjednání pojištění domácnosti, velké slevy na bezpečnostní prvky v domácnosti. Jako jsou bezpečnostní zámky, bezpečnostní dveře, funkční rolety, alarm, bezpečnostní folie, kamerový systém či funkční mříž.

Připojištění

V dnešní době si již k pojištění domácnosti můžete také sjednat připojištění. Můžete si nechat připojistit solární panely, tepelná čerpadla, skla v domácnosti nebo si můžete udělat pojištění odpovědnosti v běžném občanském životě (škody vzniklé vedením domácnosti).

pojištění - záchrana v těžké životní situaci, cestovní pojištění i do rizikových oblastí, srovnejte a sjednejte pojištění online